Galeria, Projekty, Warsztaty, zdjecia

Międzynarodowe warsztaty foto (Erasmus+) – podsumowanie

W dn. 20-28 września zrealizowaliśmy po raz pierwszy tak wyjątkowy projekt, jakim była międzynarodowa wymiana młodzieży Erasmus+ pt. „Inne spojrzenie”. Tematem przewodnim wymiany była fotografia, czego wynikiem było 7 dni warsztatów fotograficznych o różnej tematyce. W projekcie wzięły udział 4 państwa.

Projekt realizowany był w Ośrodku Teatralnym w Skrzynicach pod Lublinem, prowadzonym przez Nieprzetarty Szlak.
Tematy poruszone na warsztatach to między innymi: fotografia reportażowa, teatralna, portretowa, historia fotografii, malowanie światłem, fotografia w social mediach… Uczestnicy, wśród których były również osoby z niepełnosprawnościami, uczyli się od siebie nawzajem. Program wypełniony był po brzegi każdego dnia. Nie zabrakło również czasu na integrację czy wycieczki do Lublina i Kazimierza Dolnego. Te ostatnie mogły być szczególnie ciekawe dla naszych gości zza granicy – była to młodzież z Ukrainy, Armenii i Niemiec. 🙂

Efektem wspólnych działań była zbiorowa wystawa zdjęć uczestników, wykonanych w trakcie projektu. Pierwsza wystawa została otwarta w Szkole Podstawowej w Skrzynicach.

Mamy nadzieję, że uda nam się jeszcze kiedyś powtórzyć tak ciekawy projekt. „Teatr w Obiektywie” to nie tylko konkurs fotograficzny, ale i inne poboczne działania, takie jak wymiana młodzieży Erasmus+.

Galerię zdjęć podsumowujących projekt można znaleźć na profilu „Teatru w Obiektywie” na Facebooku, gorąco zapraszamy – klik: https://www.facebook.com/pg/TeatrwObiektywie/photos/?tab=album&album_id=1922146937865966

Powyższe zdjęcia autorstwa: Jakub Gadaj, Konrad Jarosz, Nastia Karpenkova, Monika Rozwałka