Warsztaty

Program warsztatów fotograficznych 9. edycji

 

Dla wszystkich uczestników Konkursu przygotowujemy co roku specjalne warsztaty fotograficzne.

Dwa dni warsztatowe mają na celu przybliżenie uczestnikom specyfiki przeglądu SANS, zasad konkursu i fotografowania podczas występów teatralnych i na terenie festiwalu, a także podstaw i tajników fotografii, w tym fotografii teatralnej i reportażowej. Warsztaty składają się części teoretycznej i praktycznej, podczas której fotografowie w warunkach teatralnych będą mogli przećwiczyć swoje umiejętności fotografując aktorkę teatru „Akademia Artystyczna” z Lublina (teatr osób niepełnosprawnych). Na warsztatach zostaną również dokładnie omówione kategorie konkursowe.

Osoby, które pierwszy raz biorą udział w Konkursie, mają obowiązek uczestnictwa w warsztatach fotograficznych – warsztaty dopuszczają do fotografowania podczas Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku.

Warsztaty 9. edycji „Teatru w Obiektywie” poprowadzą Mariusz Kuszpa i Kazimierz Chmiel.

Harmonogram:

24.03 (sobota) – godz. 9:00-13:00
miejsce: Dzielnicowy Dom Kultury SM „Czechów” w Lublinie, ul. J. Kiepury 5a
część teoretyczna i praktyczna

25.03 (niedziela) – godz. 15:30-18:30
miejsce: Centrum Arteterapii w Lublinie, ul. Nowy Świat 34c
część teoretyczna, omówienie zdjęć zrobionych pierwszego dnia, podsumowanie warsztatów

Obowiązek udziału w warsztatach nie obejmuje osób, które były uczestnikami poprzednich edycji, mimo to zapraszamy do udziału w warsztatach również te osoby.

W wyjątkowych przypadkach możliwe jest zwolnienie z warsztatów osób nie uczestniczących wcześniej w Konkursie – wymagany jest wcześniejszy kontakt z organizatorami – szczegóły w Regulaminie konkursu.