Warsztaty

Warsztaty fotografii TwO 2020

Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach fotografii Teatru w Obiektywie. Ponieważ bieżący rok jest dość wyjątkowy, nie inaczej będzie z naszymi warsztatami.

W ciągu dziesięciu edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego “Teatr w Obiektywie” warunkiem przystąpienia do konkursy był udział w warsztatach. W tym roku sytuacja wymusiła wprowadzenie pewnych zmian. Każdy kto weźmie udział w tegorocznych warsztatach, będzie miał zapewniony udział w konkursie TwO 2021 który odbędzie się w ramach Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku (SANS)- Międzynarodowego Przeglądu Teatrów osób z niepełnosprawnością – w 2021 roku.

Na warsztatach zdobędziecie wiedzę teoretyczną oraz praktyczną. Nasi prowadzący wytłumaczą zasady jakimi należy kierować się podczas fotografowania w teatrze. Opowiedzą jak uchwycić odpowiednią perspektywę oraz jak wykorzystać najmniejszy promień światła. Pokażą w praktyce jak podczas fotografowania aktorów w otoczeniu kotar i desek sceny wykorzystać możliwości naszych aparatów . Tak będzie wyglądał dzień pierwszy.


Drugiego dnia prowadzący przeanalizują wykonane przez Was fotografie dając wskazówki odnośnie kompozycji, kadru oraz treści fotografii. Odpowiedzą na każde Wasze pytanie.Warsztaty odbędą się z zachowaniem obostrzeń sanitarnych.

Szczegółowy plan warsztatów:
17.10.2020 – godz. 09:00 – 11:30
Etyka i zasady poruszania się w teatrze, praktyczne rady, praca z aktorem i walka ze światłem – prowadzenie – Zbigniew Wójcik
18.10.2020 – godz. 10:00 – 13:00
Omówienie prac, konstruktywna krytyka, krótko o edycji zdjęć i odpowiedzi na pytania – prowadzenie – Mariusz Kuszpa

Warsztaty są bezpłatne.
Termin zgłoszeń upływa z dniem 16.10.2020 r. Ilość miejsc ograniczona.Zapisy poprzez formularz znajdujący się pod linkiem:
https://docs.google.com/…/1FAIpQLScAF…/viewform…