Konkurs, SANS, wolontariusze

SANS 2015

Za nami XXV Jubileuszowe Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku „W starym kinie”! Trzy dni wyjątkowych spotkań, spektakli przygotowywanych przez wiele miesięcy, chwil wzruszeń i radości. Lublin odwiedziło kilkanaście zespołów teatralnych – z Polski, Ukrainy, Białorusi, Rosji. Festiwal przygotowało duże grono wolontariuszy – to oni dbali o to, aby wszystko przebiegało zgodnie z planem. A w tym wszystkim zza obiektywów aparatów mogli towarzyszyć wyjątkowi fotografowie – uczestnicy naszego konkursu fotograficznego. 🙂 Serdecznie dziękujemy, że byliście w tych dniach razem z nami!

Fina+é-fot.-Jolanta-Graczykowska-10

fot. Graczykowska FOTO – Jolanta Graczykowska

W trakcie SANS mogliśmy obejrzeć kilkanaście spektakli o szerokiej tematyce, w tym wspólny występ Teatru „Akademii Artystycznej z Lublina i moskiewskiego teatru ITS KRUG – przygotowywany od wakacji 2014 r. Spektakl „Od wiosny do wiosny” oparty na ruchu kognitywno-plastycznym otworzył drugi dzień SANS i zaczarował publiczność.

fot.-Greta-Barto+Ť-23-zmniejszony

fot. Greta Bartoś

Temat przewodni „W starym kinie” towarzyszył uczestnikom SANS podczas wszystkich trzech dni – żywym dowodem byli wolontariusze w strojach z epoki, grupa animacji na scenie, bal dla aktorów „W starym kinie”… Zabrakło jedynie parady, która miała przejść ulicami Lublina, a której plany pokrzyżowała zła pogoda.

Każdy SANS jest wyjątkowy, lecz w tym roku jego wyjątkowość była dodatkowo wzmocniona przez fakt, że Nieprzetarty Szlak obchodzi jubileusz 25-lecia.

Praca fotografów na Spotkaniach Artystów Nieprzetartego Szlaku to nie tylko robienie zdjęć do konkursu – to również towarzyszenie i uwiecznianie w kadrze całego tego „festiwalowego życia” – pracy wolontariuszy, organizatorów, przygotowań aktorów za kulisami. Dzięki uczestnictwu w konkursie fotografowie mają unikalną możliwość zajrzenia za kulisy sceny, obecność na backstagu i wykonywanie zdjęć z tej niecodziennej i niedostępnej dla innych perspektywy. Z ich zdjęć możliwa jest późniejsza pełna dokumentacja Przeglądu – zarówno dla organizatorów, jak i przede wszystkim teatrów biorących udział w SANS. Bez pracy uczestników TwO nie byłoby to możliwe. 🙂

Dziękujemy wszystkim obecnym – 42 fotografom towarzyszącym tegorocznym Spotkaniom Artystów Nieprzetartego Szlaku oraz wszystkim wolontariuszom dzięki którym możliwa była realizacja i prawidłowy przebieg konkursu na SANS – zwłaszcza wolontariuszom „Teatru w obiektywie”. 🙂 Widzimy się z nimi wszystkimi na wernisażu wystawy konkursowej – 24 maja – już teraz zapraszamy! Więcej szczegółów pojawiać się będzie na naszych stronach.

——————-

Mini-galeria SANS autorstwa wolontariuszy NS: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.974400575903524.1073741850.191135577563365&type=3

Relacja z SANS na stronie Nieprzetartego Szlaku: http://nieprzetartyszlaklublin.pl/xxv-jubileuszowe-sans-2015/