Konkurs, Wystawa

Wernisaż VI MKF „Teatr w Obiektywie”

Plakat-wernisa+--Teatr-w-Obiektywie-2015-ma+éy1

Serdecznie zapraszamy na uroczyste ogłoszenie wyników i wernisaż wystawy VI Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Teatr w Obiektywie” !

Kiedy i gdzie? – 24 maja 2015 r. (niedziela), godz. 17.00, ACK UMCS Chatka Żaka (Czarne Foyer)

Zdjęcia konkursowe spłynęły od 36 fotografów, łącznie do konkursu zgłoszono ponad 300 fotografii! Fotografie konkursowe wykonane zostały podczas Jubileuszowych XXV Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku (SANS) – Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Osób Niepełnosprawnych, (17-19 kwietnia 2015 r. w Lublinie). Jest to jedna z największych tego typu imprez odbywających się w Europie Środkowo-Wschodniej.

Zdjęcia zgłoszone do konkursu nagradzane są w czterech kategoriach:
– Aktorzy
– Portret
– Wokół Festiwalu
– Artystyczne spojrzenie

Skład jury: 
Mieczysława Goś (ACK Chatka Żaka)
Karol Zienkiewicz (Lubelska Szkoła Fotografii)
Robert Pranagal (prowadzący warsztaty fotograficzne dla uczestników)
Grzegorz Winnicki (prowadzący warsztaty fotograficzne dla uczestników)
Karolina Czajka (Nieprzetarty Szlak)
————————————————-

Wernisaż jest podsumowaniem VI edycji konkursu realizowanej w 2015 r. Laureaci zakwalifikowanych do wystawy zdjęć otrzymają dyplomy i zostaną nagrodzeni dzięki wsparciu darczyńców i partnerów konkursu (więcej w zakładce Partnerzy: http://teatrwobiektywie.wordpress.com/partnerzy/).

W skład wystawy wejdzie łącznie 20 zdjęć: w każdej z 4 kategorii wyróżniane są 3 zdjęcia, niezależnie od kategorii wyróżnionych zostaje 7 fotografii oraz specjalne wyróżnienie (tzw. Grand Prix) otrzymuje zdjęcie uznane przez Jury za najtrafniej oddające temat przewodni Przeglądu teatralnego SANS 2015 („W starym kinie”).

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wszystkich zainteresowanych – miłośników fotografii, teatru, sympatyków konkursu. Jeśli byliście obecni na SANS – przekonajcie się jak wypadł na kadrach fotografów!

Do zobaczenia!

 

——————————————-

Wystawa prezentowana w Chatce Żaka to jednocześnie wstęp do sezonu wystawienniczego „Teatru w Obiektywie”. Dzięki przechodniemu charakterowi wystawy przez cały kolejny rok będzie ona prezentowana w różnych miejscach Lublina i poza jego granicami. Wystawa odwiedza również zagraniczne festiwale organizowane przez Międzynarodowy Nieprzetarty Szlak.