Warsztaty

Warsztaty fotograficzne 2018 – relacja

W weekend 24-25.03.2018 r. odbyły się warsztaty fotograficzne dla uczestników 9. edycji konkursu „Teatr w Obiektywie”.

Warsztaty poprowadzili Mariusz Kuszpa oraz Kazimierz Chmiel.

Pierwszy dzień warsztatów poświęcony na część teoretyczną i praktyczną odbył się w Dzielnicowym Domu Kultury SM „Czechów” w Lublinie. Uczestnicy zostali wprowadzeni w tematykę i specyfikę Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku. Poznali zasady zachowania i fotografowania na festiwalu. Prowadzący opowiedzieli również o kwestiach technicznych, w tym o ustawieniach aparatów i parametrach fotografowania najlepszych podczas SANS.
Na części praktycznej uczestnicy mogli sprawdzić się w warunkach teatralnych i zrobić zdjęcia Kai – aktorce teatru „Akademia Artystyczna”. Ponad godzina z muzyką i z Kają na scenie była dla fotografów wyjątkowym doświadczeniem. 🙂

 

 

fot. Kazimierz Chmiel

Drugiego dnia warsztatów spotkaliśmy się w Centrum Arteterapii w Lublinie. We wspólnym gronie zostały omówione zdjęcia fotografów z poprzedniego dnia. Każdy z nich mógł wyświetlić 3 wybrane przez siebie kadry.

Czas minął szybko. 😉 Mamy nadzieję, że wiedza, wskazówki i ciekawostki przekazane na warsztatach przyczynią się do lepszego rozumienia i odnalezienia się fotografów na festiwalu SANS.

Przypominamy wszystkim, że najważniejsza jest dobra zabawa i bycie razem na festiwalu. Uczymy się na nim zarówno od siebie, jak i od niepełnosprawnych artystów.

warsztaty TwO 2018 - fot. Kazimierz Chmiel (18).jpgfot. Kazimierz Chmiel

Do zobaczenia na SANS 6-8 kwietnia!

Pełna relacja zdjęciowa na: https://bit.ly/2GxO1Hi
____
28. Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku (SANS)
„Rock and Roll”
Międzynarodowy Przegląd Teatrów Osób Niepełnosprawnych
6-8 kwietnia 2018 r.
ACK UMCS „Chatka Żaka” w Lublinie
dla publiczności wstęp wolny